Webinář „Terapie COVID-19 Up to date“
20. 11. 2020Celý rok 2020 si budeme pamatovat jako ten rok, kdy byl covid. S tím, jak onemocnění prostupuje populací, se celá řada pneumologů ptá, jak vlastně tuto virózu léčit. Aktuální poznatky o léčbě získáte v záznamu webináře, k jehož sledování vás srdečně zveme.
Antivirotika (nejen remdesivir)
Přes počáteční nadšení, následnou skepsi až k současné realitě použití remdesiviru a favipiraviru u pacientů s covidem-19 vás provede profesorka Vašáková.
Jak dlouho pacienty izolovat?
Tuto otázku si jistě klade každý z nás, kdo pacienty s infekcí SARS-CoV-2 léčí. Mimo jiné dle současných doporučení Ministerstva zdravotnictví jsou pacienti s přetrvávající PCR pozitivitou považováni za neinfekční po 21 dnech. Více v příspěvku dr. Genzora.
Glukokortikoidy a rekonvalescentní plazma – ano, nebo ne?
Na první otázku je odpověď jednoduchá, u středně těžkého a těžkého průběhu je terapie glukokortikoidy aktuálně doporučena. U rekonvalescentní plazmy se pohybujeme v šedé zóně a aktuální data neříkají jednoznačně ani ano, ani ne. Pokud vás zajímá zdůvodnění, dozvíte se více.
Antibioterapie
Od jara se změnilo mnohé v rámci antibioterapie pacientů s covidem-19. Jarní favorit azitromycin ztratil své pozice a na jeho místo se dostala klasická antibiotika používaná v terapii komunitních infektů. I tak by se dal shrnout příspěvek dr. Zely.
Aktuálnost, aktuálnost a zase aktuálnost
Téma terapie covid-19 je téma nesmírně náročné. Doslova každý den vznikají desítky publikací. V tomto webináři jsme se tak snažili přinést nová data i naše zkušenosti s léčbou tohoto onemocnění. S dynamikou změn je nám už teď jasné, že tímto počinem naše snaha nekončí, ale naopak právě začíná…